شناخت بسیجیان از زبان مقام معظم رهبری

بسیج یک احساس نیست، یک حرکت صرفاً‌ از روی احساسات سطحی نیست. یک حرکت بی‌ریشه نیست، بسیج یک حرکت منطقی و عمیق اسلامی و منطبق بر نیازهای امروز دنیای اسلام … است. بسیج یکی از برکات انقلاب و از پدیده‌های بسیار شگفت‌‌آور و مخصوص این انقلاب است. این هم یکی از آن چیزهایی است که امام بزرگوار ما با دید الهی خود با حکمتی که خدای متعال به او ارزانی کرده بود برای کشور و ملت و انقلاب ما به یادگار گذاشت. اگر بخواهیم بسیج را در یک تعریف کوتاه معرفی کنیم باید بگوییم: بسیج عبارت است از مجموعه ای که در آن پاکترین انسانها وفداکارترین و آماده ترین جوانان کشور در راه اهداف عالی این ملت و برای به کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور جمع شده‌اند. بسیج عبارت است از تشکیلاتی که در آن، افراد متفرق و تنها به یک مجموعة عظیم و منسجم به یک مجموعه آگاه، متعهد، بصیر و بینای به مسایل کشور و به نیاز ملت تبدیل می‌شوند. مجموعه‌ای که دشمن را بیمناک و دوستان را امیدوار و خاطر جمع می‌کند معنای بسیج این است.

بسیج در واقع مظهر عشق و ایمان و آگاهی و مجاهدت و آمادگی کامل برای سربلند کردن کشور و ملت است. شما که در بسیج هستید به عنوان نیروهای مؤمن و آگاه، قدر این خصوصیت را بدانید، امروز سازماندهی بسیج در سراسر کشور در حدود پنج میلیون است. اما این سازماندهی، یقیناً از این گسترده‌تر خواهد شد و با یک دید وسیع که نگاه کنیم، همة انسانهایی که این خصوصیات را دارند و در واقع جزء بسیجند. در حقیقت همة انسا‌نهای مؤمن آگاه بصیر، عاشق، متعهد، علاقه‌مند و آماده کار، در هر میدانی از میدانها هستند که برای ملت مفید است، جزو بسیجند. لذا بسیج یک نام مقدس است.

من به شما عزیزانم عرض کنم که یکی از برجسته‌ترین خصوصیاتی که ما برای فرد بسیجی قایل هستیم عبارت از صفا و خلوص، اخلاص و معنویت بسیجی ارتباط با خدا در بسیجی، یک خصوصیت عمده است.

/ 2 نظر / 7 بازدید
حرف تو

سلام.. تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتون در "حرف تو" " شناخت بسیجیان از زبان مقام معظم رهبری" با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/2374 در این سایت انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت "حرف تو" به شما: امام حسین علیه السلام فرمودند: امام حسين (ع) : بترس از ستم كردن بر كسي كه به جز خدا ياوري ندارد. یا علی

معصومه

مطلب خوبی بود . منم ممنونم از حضورت تو وبلاگم وبلاگ شما رو با نام رزمنده ی مجازی لینک کردم . [گل][گل]