رزمنـده مجـازي در سايـت سـامـانـدهـي پـايگـاه هاي اينتـرنتـي وزارت ارشـاد ثبـت گـرديـد

یا حسین(علیه السلام)


شهدای شهر تشان کوی آبلش

شهدای شهرستان بهبهان

شهدای شهرستان بهبهان

شهدای شهرستان بهبهان

بسیجی کیست؟

 بسیجی کسی است که برای ارزشهای اسلام اهمیت قائل است. معتقد به خداست. خاضع و خاشع در مقابل پروردگار عالمیان است. در دل مشتاق صلاح است.  می‌خواهد صالح باشد. می‌خواهد پاک باشد، می‌خواهد از رذایل اخلاقی دور باشد. می خواهد که روز به روز به فرمان خدا زندگی کند. او این را سعادت می‌داند. سعادت را در شهوات زندگی نمی‌داند. سعادت را در این نمی‌داند که لباسهای رنگارنگ بپوشد. بسیجی بلند همت است. خواسته‌های او بزرگ است. خواسته او اعتلای کشور است خواسته او نجات آحاد بشر است. خواسته او این است که در جامعه فساد نباشد، فقر نباشد تبعیض نباشد، بی‌عدالتی نباشد. خواسته او این است که دشمن بر او مسلط نباشد. از این که زیر پرچم آمریکا و یک قدرت دیگر زندگی‌کند و مثل حیوانات بچرد بیزار است. برای او فرق می‌کند که بر کشور او چه کسی فرمان براند. یک انسان فاسد، یک فاسق و فاجر یک فرد بیگانه، یا بندگان صالح خدا، این برایش تفاوت می‌کند…

 


بسیج یک احساس نیست، یک حرکت صرفاً‌ از روی احساسات سطحی نیست. یک حرکت بی‌ریشه نیست، بسیج یک حرکت منطقی و عمیق اسلامی و منطبق بر نیازهای امروز دنیای اسلام … است. بسیج یکی از برکات انقلاب و از پدیده‌های بسیار شگفت‌‌آور و مخصوص این انقلاب است. این هم یکی از آن چیزهایی است که امام بزرگوار ما با دید الهی خود با حکمتی که خدای متعال به او ارزانی کرده بود برای کشور و ملت و انقلاب ما به یادگار گذاشت. اگر بخواهیم بسیج را در یک تعریف کوتاه معرفی کنیم باید بگوییم: بسیج عبارت است از مجموعه ای که در آن پاکترین انسانها وفداکارترین و آماده ترین جوانان کشور در راه اهداف عالی این ملت و برای به کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور جمع شده‌اند. بسیج عبارت است از تشکیلاتی که در آن، افراد متفرق و تنها به یک مجموعة عظیم و منسجم به یک مجموعه آگاه، متعهد، بصیر و بینای به مسایل کشور و به نیاز ملت تبدیل می‌شوند. مجموعه‌ای که دشمن را بیمناک و دوستان را امیدوار و خاطر جمع می‌کند معنای بسیج این است.

بسیج در واقع مظهر عشق و ایمان و آگاهی و مجاهدت و آمادگی کامل برای سربلند کردن کشور و ملت است. شما که در بسیج هستید به عنوان نیروهای مؤمن و آگاه، قدر این خصوصیت را بدانید، امروز سازماندهی بسیج در سراسر کشور در حدود پنج میلیون است. اما این سازماندهی، یقیناً از این گسترده‌تر خواهد شد و با یک دید وسیع که نگاه کنیم، همة انسانهایی که این خصوصیات را دارند و در واقع جزء بسیجند. در حقیقت همة انسا‌نهای مؤمن آگاه بصیر، عاشق، متعهد، علاقه‌مند و آماده کار، در هر میدانی از میدانها هستند که برای ملت مفید است، جزو بسیجند. لذا بسیج یک نام مقدس است.

من به شما عزیزانم عرض کنم که یکی از برجسته‌ترین خصوصیاتی که ما برای فرد بسیجی قایل هستیم عبارت از صفا و خلوص، اخلاص و معنویت بسیجی ارتباط با خدا در بسیجی، یک خصوصیت عمده است.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱۳٩۱/۸/٢۸ توسط خواهر رزمنده
طراح قالب : { معبرسايبري فندرسک}